Aktualności

III Konferencja "Razem Bezpieczniej"

Dodano: 2007-11-22 22:27:41

W dniach 3-5 października 2007r. firma ALFA-ALARM Wesołowski Wojciech brała udział w III Konferencji „Razem Bezpieczniej", organizowanej przez Fundację „Razem Bezpieczniej" wspólnie z Wydziałem Postępowań Administracyjnych KWP w Szczecinie oraz Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „Polalarm"

Nasza firma miała przyjemność przedstawić nowe rozwiązania techniczne oraz programowe z zakresu mobilnych urządzeń GPS. Poza przedstawieniem urządzeń TWIG LOCATOR oraz TrimTrac w części poświęconej systemom zabezpieczeń technicznych, przeprowadzona została prezentacja zastosowania urządzeń nawigacyjnych w lokalizowaniu osób i mienia.

 

 

 

W celu sprawnego i pełnego ukazania skuteczności działania, wykorzystano urządzenia nawigacyjne firmy GARMIN. Ostatecznie prezentacja, przyjęła formę zawodów, które rozegrały się między trzema drużynami. Każda z drużyn otrzymała urządzenie nawigacyjne, w którym zapisana była pozycja urządzenia LOCATOR, ukrytego wcześniej. Grupy miały za zadanie jak najszybsze dotarcie do miejsca ukrycia lokalizatora oraz wciśnięcie przycisku ALARM. Informacja o wzbudzeniu alarmu, została natychmiastowo wyświetlona na monitorze komputera w budynku, w którym odbywała się konferencja. Dzięki temu, reszta zgromadzonych osób mogła poznać zwycięzcę zabawy, zanim drużyny wróciły na miejsce startu. Uczestnicy Konferencji mogli przekonać się o szybkości i niezawodności działania LOCATORA, a zarazem o dokładności urządzeń nawigacyjnych GARMIN, które spisały się bezbłędnie zarówno na otwartej przestrzeni jak i w gęsto zalesionym terenie.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału w Konferencji, Fundacji Razem Bezpieczniej.